Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
12.09.2021
Tvorba web stránok - Applance Solutions
Potrebovali by ste nový web, s moderným designom a zároveň responzívny pre všetky zariadenia?  Kontaktujte Applance Solutions! Viac informácií na str... čítať celé
12.09.2021
Nové pohony značky KEY Automation s.p.a.
RAY - pohon Predstavujeme Vám novinku od spoločnosti Key Automation s.p.a.. Ide o krídlový pohony RAY, ktorý sa vyznačuje robustnosťou, tichou prevád... čítať celé
13.09.2021
Ako vybrať garážovú bránu?
Predchodcovia garáže boli stavby, ktoré slúžili na úschovu koňov a vozov. A slúžili dobre. Najkrajšie domy mali starostlivo dizajnovanú garáž tak, aby... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Dovolenka od 4.9. do 11.9. 2021

OZNAM !!!!!!!!!!

V dňoch 4.9.11.9. čerpáme dovolenku, tovar budeme zasielať z centrálneho skladu, osobný odber nie je možný, kontakt len mailom pohonydando@gmail.com 

za pochopenie ďakujeme

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Ako vybrať garážovú bránu?
Ako vybrať garážovú bránu?
13.09.2021

Predchodcovia garáže boli stavby, ktoré slúžili na úschovu koňov a vozov. A slúžili dobre. Najkrajšie domy mali starostlivo dizajnovanú garáž tak, aby sa hodila k domu a dotvárala ho...

Celý tento proces bol robený s dôrazom na detaily, vrátane brán, ktoré boli najprominentnejším doplnkom fasády domu. A tak sa z garážových brán stal druh umenia. Dnes je otvor na garážovú bránu najväčším otvorom na dome. Nie je jedno, čím tento otvor zaplníte, aby sa vám výsledok páčil a aby zároveň slúžil svojmu účelu. Nie je jedno, kto sa bude starať o realizáciu vašich požiadaviek a s kým budete spolupracovať.

PRVÝ KROK: vyberte si typ brány - podľa svojich požiadaviek a technických možnosťí otvoru si vyberte typ garážovej brány napr. sekčnú, rolovaciu, výklopnú aleboo dvojkrídlovú bránu.

DRUHÝ KROK: Vyberte si dizajn panelov – každá brána by mala byť vyberaná tak, aby tvorila skvelý doplnok k vášmu domu. Najbežnejšie používané dizajny panelov na garážové brány majú kazetové, hladké pásové a drážkové vyhotovenie.

TRETÍ KROK: Vyberte si materiál – každá brána by mala byť vyrobená tak, aby vydržala. Sekčné garážové brány sú prevažne oceľové brány s vysokokvalitným farbeným povrchom. V poslednom čase sú veľmi populárne oceľové brány s povrchom imitácia dreva alebo prevedenie RAL 7016 - antracit.

ŠTVRTÝ KROK: Vyberte si druh zateplenia – každá brána by mala spĺňať vaše predstavy o pomere ceny a o hodnote úspory tepla. Najžiadanejšie modely brán sú brány s polyuretánovou izoláciou – sekcie majú obojstranný oceľový plášť a mali by mať štandardnú hrúbku 4 cm. Niektoré firmy ponúkajú aj sekcie hrúbky 2 cm, ktoré majú, samozrejme, významne menšie izolačné vlastnosti. V ponuke nebýva tento fakt zdôraznený, nezabudnite si tento údaj vždy vyžiadať. Štandardné je gumené tesnenie po stranách garáže, uchytené na vodiacich dráhach. V spodnej a hornej časti brány je tesnenie upevnené na hliníkovom profile na vlastnej sekcii. Nezaslúžene menej pozornosti sa venuje tesneniu priamo medzi vlastnými sekciami. Vzhľadom na to, ?e ide o pohyblivú časť, je obtia?ne tento problém kvalitne a spoľahlivo vyriešiť. Šandardný spôsob použitia izolačnej pásky nie je z hľadiska izolácie ideálny kompromis. Ak nároky na tepelnú izoláciu z nejakých dôvodov nie sú pri výbere brány dôle?ité, je vhodné zvoliť finan?ne menej náročné alternatívy – bránu nezateplenú, resp. zateplenú polystyrénom.

PIATY KROK: Vyberte si povrchovú úpravu – každá brána by mala byť odolná vo?i poškodeniu a zároveň ľahká na údržbu.  

ŠIESTY KROK: Vyberte si farbu brány – každá brána môže mať takú farbu, akú potrebujete. Oceľové garážové brány je možné priamo u dodávateľa nechať zafarbiť na požadovaný odtieň, a zladiť tak bránu s niektorými prvkami na fasáde – omietkou, okenicami, vstupnými dverami a podobne. Najžiadanejší model je však dodnes v základnej bielej farbe, ktorá je aj cenovo najvýhodnejšia. Ďalšie momentálne veľmi populárne brány sú oceľové brány s povrchovou úpravou imitácia dreva. Prelisy na povrchu sekcií sú tmavšie, čo vytvára veľmi atraktívny vzhľad brány. Kolekcia tohto typu brány je napr. zlatý dub, tmavý dub, rustikálny dub alebo mahagón.

SIEDMY KROK:: Vyberte si typ presklenia – dodajte svetlo a kus osobitosti vašej garáži. Ak máte záujem presvetliť garáž či ozvláštniť vonkajší vzhľad brány, a tým i celej fasády, môžete žiadať o presklenie vami vybranej brány. Všetky brány je možné preskliť zateplenými izolačnými vložkami, ktoré zachovávajú tepelné vlastnosti brány. Na zvýšenie bezpečnosti sa používa plastické sklo. Dekoratívne vložky k našim bránam sú dodávané v akejkoľvek farbe podľa farby brány.

ÔSMY KROK: Vyberte si svojho dodávateľa a požiadajte ho o inštaláciu brány. V tomto kroku sa vráťte na úvod článku. Nie je jedno, kto sa bude starať o realizáciu vašich požiadaviek a s kým budete spolupracovať. Ašpirujeme na vášho dodávateľa garážovej brány. Veci sa rýchlo menia. Nemôžete vedieť všetko. My poznáme svoju prácu. Nikto nevie viac o našom produkte. Nestrácajte čas, nechajte pracovať našich ľudí na vašej predstave a požiadajte o cenovú ponuku.

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.